برگی خشک . نوید قطره ای بارن

برگی خشک ، ناتوان ، بی رنگ و بو ، دور افتاده از شاخه ، برگی افتاده  در اغماء در حالت مرگ به حکم حاکم فصل خزان ، با گامهایش بر روی زمین و صدای خسته از زیر پای عابرانی رنگ رفته روی بسته ، خش خش و خس خس کنان تبریک میگفت اغاز خزان را و نوید میداد بهاری را که می آید و می خواند تمام برگهای بی رنگ و بی بو را به شادابی و می گفت در تراوت در بهاری که می خواند تمام خوانندگان را ُهر قناری ، بلبلی هدهدی یا که هر جنبنده ای با صدای زیبای خویش مست خواهد کرد آن زمان را .

 

و اکنون آن بهار است در زمین بی برگ و خشک ، افتاده در بینهایت دور .

در زمینی بی درخت آز مرگ آب وآبی ها و کشاورز چشم بسته ، دل آشفته و خسته از نبود آن بهاری که تنها برگ نوید میداد با خس خس و خش خش های پی در پی .

 

و قطره ای باران با طراوت میکشید خود را در بالین آن دریای بی پایان . یا خدا شاید که حکمت ، باید که دانائی ، ولی ... اما چرا آنجا که باید باشد این آب شتابان بر زمین ، آنجا نباشد که پیر مردی دل به روی تو گسسته ، ذهن آشفته و خسته با نگاهی زیرک و تیز به اعماق آسمانیکه حتی نیست تکه ابری ، که نباشد نوید بارانی بر این زیبا دشت ، بر دل غمگین آن پیرمرد .

یا الهی ببار باران ، بکار در دل خشکسار پیرمرد با دلی خسته گلی از نوع نیلوفر بی بهاری که نوید میداد آن تنها برگ پر امید . که دانم حکمتت را اما چه خواهی از دل کوچک و کم وسعتم که هرگز من ندارم گنجایش افکار و دانائیهای هزاران اقیانوس وارت را . چه میشد دعایم گوش بودی تو .

 

و اما آمد ان باران در آن دشت گنه کاران و میدیدم ناله های عقربها ، مارها ، خارها و کاکتوسهای فراوان را ِ ولی باری دل بشکسته ی آن پیر فرتوت چه خش میشد با قطره ای باران .

 

خدایا شکر    خدایا شکر

سلام

 

/ 9 نظر / 5 بازدید
hossein

سلام به ما هم سر بزن

حسين

از همان روزي كه دست حضرت قابيل دست گشت آلوده به خون حضرت هابيل از همان روزي كه برادرها يوسف را به چاه انداختند از همان روزي كه با شلاق خون ديوار چين را ساختند گر چه آدم زنده بود آدميت مرده بود

رسول

به نام خدا.سلام.حال شما وبلاگ خیلی زیبایی دارین و قالب زیباتر.وقت کردی یه سر هم طرفهای ما بیا.بای بای

ترنم

اگه دليلش رو ميدونستم ... شايد بهتر باشه ما هم مثل سهراب بگيم:كار ما نيست شناسايي راز گل سرخ،،،،،كار ما شايد اين است ،،،،كه در افسون گل سرخ شناور باشيم،،،،كار ما شايد اين است،،،كه ميان گل نيلوفر و قرن،،،،پي آواز حقيقت بدويم.

hossein

سلام مرسی که سر زدی.خيلی حال دادی !!!!!!....

gharibe

و خدا به ما نويد باران و بهاری شايسته انسانيت را داده است و ما آن پيران هستيم ... عالی بود ...آپ کردم سر بزن

مهدي

سلام خسته نباشی و اميدوارم به کارت ادامه بدی

maryam

سلام.خيلی جالب بود.

مهدی امینیان

سلام خوب بود اما جای کار بیشتر دارد سعی کن بیشتر مطالعه کنی در ضمن انتظار نداشتم ایقدر خوب بنویسی