خاک من و دست خدا

به نام خالق بزرگ ، به نام نویسنده تنها ، به نام خالق داستان

دیشب صدایم را ازدور در زوزه باد دیدم،نیاز داشتم انگار و رویم به آسمان بود شاید.

 ای رازبان بهار تا کجا راهنمائیت کنم؟گل سرخ در خاک است ، باد و بلبل سر آن میجنگند و ابر هم میکند شیون، میچکد اشکهایش ، خاک هم نمگین از دیدن جنگ بهار .

 تو تازه میمانی و من انگار خاک بر روی پیشانی ام نشسته و چیزی بر روی گونه ام رد جوی گذاشته.دستانت را جلو می آوری و به شانه ام میزنی ، خاک میشوم و میریزم بر روی زمینی که اندازه ی تمام خستگی هایم تازه است. تو میروی و از خاک من آب میجوشد و تمام خاکم را از نو گل میکند . رفتی و خدا می آید و دوباره من را برپا میکند . تو نیستی و خدا دستهایش را میتکاند و میرود اما من هنوز مبهوت اولین نگاه توام.تو رفتی و خدا می آید و دستی بر روی شانه ام میزند و آهسته درگوشم به نجوا میخواند:

(لیافتت را نداشت تو به ز آن بودی )

خدا میرود و من میروم و تو هنوز هستی.

سلام

/ 30 نظر / 6 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سوزانا

راهنمایم کن,تا به ابتدای دهلیز پایانی فصل,تا شروع عاشقانه و پرپیچ هزار توی بهار... راهنمایم کن و انگه دست گرمت را از چشمهایم بردار و سبزی عاشق بهار را در رگهایم بدوان. سلام[گل]

گلوریدا

بهار غزل دیرینه ی آفرینش است و نوروز مطلع ِ زیبای آن که قدوم ِ سبز ِ بهار را خوش آمد می گوید ای دوست، ای مهربان من نیز با تو در ترّنم ِ این غزل ِ آشنا هم نوایم و شادمانه به پیشواز ِ بهار می شتابم تا میزبان ِ جوانه های نو رسته و مرغکان ِ به خانه بازگشته باشم و با قلبی سرشار از بهترین آرزوها برای تو، از شبنم ِ پاک ِ سحرگاهی خواهم خواست که در اعجاز ِ زلال ِ خویش بر هر شاخسار ِ سبز بنویسد : نوروزت پیروز و خجسته باد ممنون از اینکه سر زدید.

مریم.ف.

فکر کنم خدا خوب دست هاشو نمیتکونه! یا حق!

لیلا

سلام نرم نرمک می رسد اینک بهار خوش به حال غنچه های نیمه باز . . . سال نو مبارک به روزم سبز باشی و بهاری [گل]

لیلا

مثل همیشه زیبا بود "لیافتت را نداشت تو به ز آن بودی " و اوست آفریننده ی همه ی ما [گل]

زیرنورماه

یک روز در اواخر اسفند می رسی ...[گل][گل] سال نو مبارک

ج.ش.

آمدن عیدو بهار بر شما مبارک [گل][گل][گل]

آزاده از کلبه ی عشق

تو می روی! رفتی! نیستی! می دانم لیاقتم را نداشتی !!! اما... اما من چه کنم؟ چه کنم با عادتی که از با تو بودن به اعتیاد رسیده؟؟؟ تو هیچ می دانی که ترک بودنت و عادت به نبودنت چقدر دیوانه وار مرا می کاهد؟؟؟ آه کاش می دانستی...کاش با من مهربان بودی